تاثیر تکنولوژی بر تبلیغات در سال ۱۳۹۵

.

.

تاثیر تکنولوژی بر تبلیغات در سال 1395

تاثیر تکنولوژی بر تبلیغات در سال ۱۳۹۵ از نگاه مجموعه دموکالا

امروزه تکنولوژی بر روند بهبود کسب و کارها و زندگی موجودات این کره خاکی تاثیر ی شایان و تا حدودی مطلوب گذاشته است. این رود بهبود و تکامل بشر به وسیله تکنولوژی از دیدگاه های مختلف قابل بررسی و تحلیل خواهد بود، زیرا این روند تکاملی از تمامی جهات برای عده ای مفید و برای عده ای ضرر های کوتاه مدت و بلند مدتی را به همراه داشته و خواهد داشت. اما بررسی و تحلیل این موضوع با نگرشی کلی به تاثیر تکنولوژی بر زندگی افراد در این مقاله نمی گنجد، زیرا در این مقاله می خواهیم به تاثیر تکنولوژی بر تبلیغات در سال ۱۳۹۵ که با سرعت به سوی آن در حرکتیم بپردازیم.

تاثیر تکنولوژی بر تبلیغات در سال جاری بیش از سال ۱۳۹۳ قابل مشاهده بود و حتی تاثیر آن را در محیط کسب و کار تعدادی از برندها و سازمانها را می توان به سهولت مشاهده کرد. از همین روی مجموعه دموکالا که توانست برای اولین گام محصولات نوینی را نسبت به نیاز و کشش محیط کسب و کار کشور به بازار ارائه نماید. و حال برای گذر از مرحله اول برنامه خود تا رسیدن به هدف نهایی که خلق و تولید ((نوین ترین تکنولوژی های تبلیغاتی)) در سرتاسر جهان بوده به تحلیل و ارائه مقاله ای که از آِینده این روند سخن خواهد گفت بپردازیم.

تاثیر تکنولوژی بر تبلیغات در سال ۱۳۹۵ نسبت به سال جاری هدفمند تر و با بررسی بیشتر محیط کسب و کار می بایست انجام پذیرد. زیرا مجموعه دموکالا و معدود همکاران ما در سال جاری و خیلی قبل تر تمرکز خود را در آشنا ساختن محیط به تکنولوژِ های نوین تبلیغاتی از یک سو و پیشبرد مرحله توسعه و تحقیق تا رسیدن به محصولات و خدمات نهایی از سوی دیگر پرداخته اند. و حال برای پیشبرد اهداف مجموعه و اهداف کلان ملی نیاز است تا با برنامه ای مشخص و با شناخت لازم از محیط پیرامون سعی در ارائه محصولات و خدماتی نماییم، که به بهبود فضا کسب و کار سازمان ها و شرکت های ایرانی و خارجی بپردازد. اولین محصول مجموعه دموکالا در حوزه تکنولوژی های نوین تبلیغاتی مجیک باکس و در اواخر سال جاری مجیک اینتراکتیو بوده است. به طور کل پنج محصول در این حوزه به بازار ارائه گردیده و حال زمان آن است که با مشخص نمودن برنامه سال پیش رو (۱۳۹۵) محصولات و خدماتی جدیدی را پیشبینی و با برنامه ای زمانبندی شده در هر مرحله محصولی نوین که در هیچ کجای ایران و حتی برخی در هیچ کجای این کره خاکی وجود نداشته را به بازار ارائه نماییم.

ما با بررسی تکنولوژی های نوین تبلیغاتی که تا به حال از مجموعه دموکالا ارائه شده متوجه تاثیر این محصولات و خدمات در بهبود کسب و کار مشتریان شدیم. البته در این بررسی به مشکلات و هنجارهایی نیز بر خورده ایم، اما با تحقیق و عملکرد بهتر اعضای مجموعه توانستیم این مشکلات و هنجارها را با بررسی بیشتر آسیب شناسی کنیم تا در روند کار خود با شناخت کامل از آنها با عملکرد بهتر و توانمند تری به سوی آینده پیش رویم.

تکنولوژی هایی که تا به حال در این مجموعه برای تولید محصولات و خدمات نوین تبلیغاتی مورد استفاده قرار گرفته و توانسته در نحوه پخش و نمایش تبلیغ کمکی شایانی به مجموعه کرده باشد عبارتند از:

 • اولین کمک آن ساخت تصاویر سه بعدی در سطوح و اجسام مختلف بود که می توان مجیک باکس و ویدئو مپینگ را مصداق این عملکرد دانست.
 • دومین کمک این تکنولوژی ها پخش محتوای تصویری در ابعاد بسیار وسیع می باشد که برای مثال عملکردی همچون پخش محتوای نمایشی با قابلیت سه بعدی در ابعاد برج میلاد توانمندی این تکنولوژی می باشد که ویدئو مپینگ نامیده می شود.
 • سومین کمک این تکنولوژِ ها نمایش تبلیغ محصولات فروشگاهی در قفسه فروشگاه ها بوده که عملکرد آن در نقطه خرید می باشد. و بیشترین کمک را برای فروش محصول به برند خواهد کرد که با نام مجیک پروداکت این محصول را می نامییم.
 • چهارمین کمک این تکنولوژها پخش محتوای نمایشی بر روی زمین و دیوار بوده که به نحوی اینتراکتیو (متحرک) می باشد. که جذابیت بسیار در نحوه برخورد با آن را می توان به راحتی مشاهده کرد که این تکنولوژی با نام مجیک اینتراکتیو و ویترین اینتراکتیو که همچنین قابلیت پخش بر روی شیشه را فراهم می سازد معرفی و ارائه می گردد.
 • و پنجمین کمک این تکنولوژی در تبلیغات مورد نظر شناخت منظری دیگر از پویا نمایی و سخن گفتن در تبلیغ و شناخت و ساخت محتوای نمایشی جدیدی که بدون عینک های سه بعدی تصاویر سه بعدی را به نمایش در می آورد بوده است.

برنامه ریزی و اجرای کمپین تبلیغات

و حال…/

 پس از گذر از این مراحل علمی و تجربی چه تکنولوژهایی را می توانید پیشبینی کنید که مجموعه دموکالا در سال جدید به بازار ارائه خواهد کرد.؟

آیا تکنولوژی های فعلی فرایندی برای رسیدن به تکنولوژی های جدید است؟

و آیا مشتریان و بازار امروز کشور در سال پیش رو کشش برخورد و استفاده از تکنولوژی های نوین دیگری را در عرصه تبلیغات خواهند داشت.؟

اگر محصولات و خدمات جدیدی در این حوزه در سال جدید ارائه شود چه تاثیر ی در بهبود کسب و کار بازار کشور خواهد گذاشت؟

عزیزان این پرسش ها مدت زیادی است که ذهن مدیران و متخصصان مجموعه دموکالا را درگیر خود ساخته است. و حال پس از مشخص شدن نیازهای محیط پیرامون (بازار) و نحوه استفاده از محصولات فعلی که تا به حال به مشتریان ارائه شده است پاسخ حدودی از پرسشهای مطرح شده و نشده مشخص شده است، مجموعه دموکالا تمام عزم خود را به کار گرفته تا شما مشتریان و هموطنان عزیز در زمانی که با تکنولوژی های نوین مجموعه که به شکل محصولات و خدمات جدید ارائه خواهد شد آشنا می شوید، در استفاده از آنها جهت رسیدن به اهداف سازمانی و فروش بالای محصولات خود موفق عمل کرده و همچنین مجموعه دموکالا را راهی برای رسیدن به موفقیت در اهداف سازمانی خود دانسته باشید.

موارد مهم جهت قرار دادن محصولات در قالبی که مطلوب شما عزیزان گردد و تا حدودی تاثیر مطلوب تکنولوژی را بر تبلیغات آینده به تعریف و تحلیل کشیده باشد، به شرح زیل مطرح می گردد.

 • ارائه یک یا چندی از محصولات و خدمات جدید با قیمت کمتر از پنجاه میلیون ریال که بتوان در دسترس عموم بیشتری از هموطنان قرار گیرد.
 • ارائه محصولات و خدمات جدید به شرط انحصاری بودن ابتکار و تولید محصولات در ایران توسط مجموعه دموکالا که به نحوی نشانگر توان مجموعه باشد.
 • ارائه محصولات و خدمات جدید با کیفیتی منحصر بفرد که توجه عموم را در نگاه اول به خود جلب و در مراحل فروش و بازاریابی به طور کامل و محسوس مورد استفاده بهینه قرار گیرد.
 • ارائه محصولات و خدمات جدید با هدف بهبود محیط و فضای کسب و کار مشتریان در صورت ارائه برنامه ریزی تبلیغاتی(کمپین تبلیغاتی) از سوی مجموعه دموکالا.
 • ارائه محصولات و خدمات جدید با لیبل ایران که نشانگر قدرت و توانای جوانان و اندیشمندان این مرز و بوم باشد که تا به حال با تمام مشکلات پیش رو به همین شکل بوده و ادامه خواهد یافت.
 • ارائه نوع جدیدی از زبان بیان تبلیغ در نحوه ارتباط تکنولوژی محصول با جامعه ای که مخاطب شما مشتریان عزیز قرار می گیرد.

امیدواریم تاثیر و بازخرد و هم نحوه سیاست گذاری در استفاده بهینه از نکنولوژی های جدید تبلیغاتی را در سال جاری و سال پیش رو تا حدودی مشخص و معین کرده باشیم. برای بهبود در عملکرد مجموعه دموکالا همیشه و هر زمان به انتقادات و پیشنهادات شما مشتریان و هموطنان عزیز نیازمندیم. با توجه به راه های ارتباطی که در صفحه تماس با ما مشخص شده با مجموعه دموکالا تماس حاصل نمایید. و ما را از انتقادات و پیشنهادات خود مطلع سازید. سربلندی ما در گرو موفقیت روز افزون شماست.

((دموکالا آینده ای در دستان شما))

.

نویسنده: علیرضا عزیزی

مدیر بازاریابی و برندسازی مجموعه دموکالا

فناوری اطلاعات در صنعت تبلیغات