شلف های ویژه

.

.

modern designing

شلف های ویژه دموکالا

.

شلف های ویژه یا همان سر شلف ها و جزیره های فروشگاهی است که در اشکال و ابعاد مختلف با در نظر داشتن هویت برند طراحی و تولید می گردد. شلف های ویژه را می توان به سه دسته از لحاظ طراحی و قرار گیری در نظام کنونی فروشگاه ها و هایپر مارکت ها معرفی نمود.

  • سر شلف : سر شلف ها در ابتدا شلف های میانی فروشگاه و در ابتدا و انتهای هر ردیف از شلف ها قرار گرفته و داخل طبقات تنها محصول مورد هدف یک برند که سر شلف به سفارش آن تولید شده قرار می گیرد.
  • جزیره های تخفیف : جزیره ها در فروشگاه های مختلف با نام های مختلفی بیان می شوند اما به طور کل جزیره ها در مکانی خارج از ردیف شلف ها به صورت پالت بندی و با استند هایی از سقف و کف در جهت نمایش تخفیف قرار می گیرد. که تا به امروز چهره ای معمولی داشته و برای اولین بار دموکالا در ایران تحولی نوین در اینگونه چیدمان فروشگاهی طراحی و تولید می نماید.
  • شلف های ویژه : شلف خاص نیز می توان نامید که در ابعاد و اشکال خاصی غیر از طرح های موجود در فضایی ویژه در ابعاد مختلف طراحی می شود.

modern designing

%d8%a7%d8%ac%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d9%85%d9%be%d9%88-%d8%a8%d8%af%d9%86-%da%af%d9%84%d8%b1%d9%86%da%af2

%d8%a7%d8%ac%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d9%85%d9%be%d9%88-%d8%a8%d8%af%d9%86-%da%af%d9%84%d8%b1%d9%86%da%af

سر شلف ها پر مصرف ترین و با ترفدار ترین مدل شلف های ویژه می باشد. تصاویری که در ذیل مشاهده می نمایید، به سفارش صنایع غذایی دینا جهت برند چی توز محصول موتوری طراحی وتولید گردیده است. سر شلف متشکل از چهار قسمت است که هر قسمت ابعاد و اشکال مختلفی را می تواند داشته باشد، ولی از لحاظ قسمت بندی در طراحی و نمایش سر شلف به چهار قسمت تقسیم می شود. شلف های ویژه هیچ گونه محدودیتی در ایده و طرح ندارند اما سر شلف را می بایست در ابعادی تعریف شده با کمی تغییر در نوع اشکال و طراحی گرافیکی می بایست تولید شود. در شلف استاپر ها نیز چنین موضوع(محدودیت در اشکال و ابعاد) وجود دارد. لذا می بایست قبل از طراحی و تولید سر شلف ها ابعاد مورد نظر محاسبه و اندازهگیری شود. ارتفاع سر شلف ها از ۲/۵۰ متر بیشتر نمی شود. و در اکثر هایپر ها و فروشگاه ها ارتفاع سر شلف ها بین ۱۸۰ تا ۲۴۰ می باشد.

متریال مورد استفاده در سرشلف ها MDF بوده و در اکثر محصولات تولید شده در مجموعه دموکالا از ای متریال با قطر ۱۶ میلیمتر استفاده می گردد. لذا در صورت درخواست سفارشی سازی پروژه از لحاظ متریال قبل از طراحی و تولید می بایست متریال مورد نظر را انتخاب و اعلام نمایید. البته امکان تلفیق میان متریال MDF با متریالی چون: پلکسی، کارتن پلاس و فلز وجود داشته و در صورت تمایل و یا ارائه طرح اولیه از سوی دموکالا تلفیق متریال امکان پذیر خواهد بود.

sarline-chitooz

SARLINE-cocorocks

شلف ها و استندهای ویژه

.

.

شلف ها و استندهای ویژه دموکالا تحولی نوین در تبلیغات و بازاریابی محصولاتی که در فروشگاه ها و هایپر مارکت عرضه می شود گشته است. نمونه ای از این استند های ویژه در ۲۳ اسفند در فروشگاه رفاه واقعه در میدان آزادی نصب و راه اندازی شد. این استند ویژه به سفارش شرکت صنایع غذایی دینا جهت اطلاع رسانی از تغییر بسته بندی محصولات برند چی توز طراحی و تولید شد. واحد طراحی و چاپ نوین دموکالا تمام تلاش خود را در طراحی این استند نوین بکار گرفت که در نهایت ابتکاری دیگر را به نماش گذاشت. در تصویر زیر شلفی به مانند کامیون حمل بار برند چی توز را مشاهده می کنید که به وسیله سیستم الکترونیکی خود که متشکل از سیستم نور و صدا بوده به مخاطبان تغییر بسته بندی را اطلاع و سال نو را تبریک می گوید.

استند ویژه چی توز موتوری

استند ویژه چی توز موتوری-دموکالا

shelf-sarline