شبکه های اجتماعی نیاز اصلی بازاریابی

.

.

شبکه های اجتماعی نیاز اصلی بازاریابی و برندسازی

شبکه های اجتماعی نیاز اصلی بازاریابی و برندسازی

پیشینه شبکه های اجتماعی به قدمت حیات بشر می رسد، و پیوندی آشکار با همزیستی اجتماعی انسانها در کنار یکدیگر دارند. آنچه قابلیت شبکه های اجتماعی عصر کنونی را از گذشته متمایز میسازد، بستر شکل گیری شبکه های اجتماعی و مکانیزمهای ارتباطاتی درون آنها می باشد.

در حال حاضر، شبکه های اجتماعی بخشی جدایی ناپذیر از جامعه مدرن هستند ، این شبکه ها مانند فیسبوک،تویتر،گوگل پلاس، یوتوب، لینکداین و غیره…. تبدیل به یک صنعت بزرگ شده اند. البته با ورود شبکه های اجتماعی و شبکه های ارتباطی در موبایل ها این صنعت گسترش یافت و هر روز شاهد تغییرات چشم گیری در این صنعت نوین و سودمند هستیم.

مدت زیادیست که برندها و سازمانها از شبکه های اجتماعی استفاده تجاری می کنند. از این روی شبکه های اجتماعی و کانال های مشابه در جهت پیشبرد عرضه طیف گوناگونی از ابزارها، کاربردها و توسعه دهنده ها را در اختیار سازمان ها و برندها قرار داده اند.

شبکه های اجتماعی در بازاریابی و برندسازی

خدمات و ابزاری که شبکه های اجتماعی برای برندها و بازاریابان ارائه می کنند، همان فراهم سازی بهترین و موثرترین بستر جهت بیان اهدافشان است. برندها می توانند به راحتی با کاربران و مشتریان ارتباط برقرار کنند.این گونه ارتباط در دسترس بودن ابزارهای کم هزینه و اختیار بیشتر در برنامه بازاریابی را فراهم می سازد.

به طور مجموع این ارتباط ها بر اساس ساختار اینترنتی بوسیله رایانه ها انجام می پذیرد و امروزه بیشتر و بیشتر به تلفن همراه انتقال یافته است، این نوع ابزار (تلفن همراه) بهترین عرضه را در اختیار عموم مردم قرار می دهد. چرا که نحوه ارتباط در تلفن همراه با رایانه ها متفاوت است. تلفن همراه همیشه در دسترس بوده و متعلق به یک شخص می باشد. در این صورت شناسایی افراد بهتر و راحت تر انجام می پذیرد.

این مسئله که شبکه های اجتماعی می توانند توسط میلیون ها کاربر و مخاطبان ارزشمند به طور همزمان مورد استفاده قرار گیرند، کنترل کردن بازار هدف را برای مدیریت بازاریابی راحت تر و سریع تر کرده است. از طرفی این نوع ارتباط مستمر با بازار در سنجش و ارزیابی  کیفیت محصول ،قیمت محصول و روش برخرد مشتریان با محصولات را مشخص می نماید. این سنجس و ارزیابی با سرعت بیشتری از روش های دیگر انجام می شود و اطلاعات جامع تر و حقیقی تری را به سازمان ارائه خواهد کرد.

tablet-sam-90

مزایای بازاریابی در شبکه های اجتماعی

  • تقریبا می توان همه اقشار جامعه را در این شبکه ها پیدا کرد .و نسبت به برنامه بازاریابی بازار هدف را مشخص کرد
  • محبوبیت شما در این شبکه ها بر رنکینگ وب سایت شما در موتورهای جستجو تاثیر گذار است
  • پاسخ گویی به پرسشها و نیازها و خواسته های کاربران در شبکه اجتماعی به راحتی و با کیفیت بهتر انجام می گیرد
  • با انتشار یک تصویر، ویدیو یا مطلب جذاب توانسته اید در جذب کاربران جدید و تداوم ارتباط با کاربران فعلی را داشته باشید. یعنی حفظ و جذب مشتری
  • شهرت یافتن یک برند در شبکه های اجتماعی بسیار سریع انجام می گیرد. چرا که اگر با برنامه ای دقیق محتوا سازی و انشار گردد به سرعت شما در دهانا افتاده و شما در ذهن بسیاری از افراد جامعه وارد می شوید

.

 

مزایای بازاریابی در شبکه های اجتماعی

 

جمعبندی

شبکه های اجتماعی تحول عظیمی را در عرصه کسب و کار و بازاریابی اینترنتی ایجاد نموده اند. امروزه دیگر ارسال ایمیل برای افرادی که شناخته شده نیستند منسوخ شده است. در واقع با گسترش روزافزون استفاده از رسانه های اجتماعی، کسب و کار و بازاریابی از طریق این وسایل ارتباط جمعی جانی تازه به کسب و کار بخشیده و با استفاده از این ابزار های جدید، مشتریان را به خود وفادار ساخته است چراکه این رسانه ها در واقع ابزاری قدرتمند برای سازمان ها جهت رسیدن به مخاطبان هدف هستند. در تمامی زمان ها و کلیه مرزهای جدید، فرایند بازاریابی رسانه های اجنماعی ((البته با مزایا و معایبی)) کسب و کار را گسترش می دهند. مدیریت صحیح کسب و کار باعث رونق و عدم توجه به آن باعث خسران کار می شود.

هنوز در ایران تعدادی از برندها و مشاغل بزرگ و کوچک در شبکه های اجتماعی وارد نشده اند، و یا اگر هم وارد شده اند استفاده مطلوب از آن و کاربرد صحیح آن را نتوانستند فرا گیرند تا از این ابزار سودمند بازاریابی بهره مند شوند. امروزه بسیاری از مشاوران و متخصصان برندسازی و بازاریابی شبکه های اجتماعی را لزوم بقا برند دانسته و تاکید در انعطاف پذیری در مقابل تغییرات و این گونه تحولات می کنند.

جمعبندی مقاله شبکه های اجتمایی مجموعه دموکالا