image-5-e1406561831441

 

پروژکتور اندرویدی TouchPico با قابلیت نمایش ۸۰ اینچی

 

این روزها صحنه‌هایی چون جمع‌شدن چند نفر حول یک تلفن‌هوشمند یا تبلت، چندان غریب نیست؛ اما این مساله مشکلاتی را نیز به‌همراه دارد که TouchPico به دنبال حل آن است. تاچ‌پیکو یک استارت‌اپ در Indiegogo است که با استفاده از آن می‌توان یک پروژکتور کوچک و قابل حمل را با ابزار اندرویدی مورد استفاده قرار داد. هرچند شاید به‌نظر این فناوری تکراری و غیرکاربردی باشد، اما قابلیت تعاملی صحنه‌ای که این پروژکتور روی یک سطح صاف ایجاد می‌کند، منجر به افزایش اهمیت این پروژکتور کوچک می‌شود.

تاچ‌پیکو از اندروید ۴٫۴ کیت‌کت بهره می‌برد و از قابلیت‌هایی چون اتصال وای‌فای، بلوتوث، ورودی HDMI، بلندگوهای داخلی، ۴ گیگابایت حافظه‌ی ذخیره سازی و یک پروژکتور ۸۰ لومنی که قادر است تصویری به اندازه‌ی ۸۰ اینچ را روی یک سطح صاف تشکیل دهد، پشتیبانی می‌کند. این پروژکتور اندرویدی قادر است تا بصورت مستقل، اپلیکیشن‌‌های اندرویدی را اجرا نماید یا از طریق یک مسیریاب شبکه‌ی وای‌فای به لپ‌تاپ متصل شود.

 

SBMF-1934-800x4001

 

برای استفاده از قابلیت تعاملی صحنه‌ی نمایش داده شده روی سطح صاف باید از یک استایلوس مجهز به مادون‌قرمز استفاده کرد. هرچند استایلوس مادون قرمز استفاده از این پروژکتور را تسهیل می‌کند، اما نمی‌توان ژست‌های حرکتی پرکاربردی چون زوم را با کشیدن همزمان دو انگشت انجام داد. باتری مورد استفاده در این پروژکتور می‌تواند برای ۱٫۵ تا ۲٫۵ ساعت انرژی مورد نیاز را تامین کند.

همچون سایر پروژکتورهای نیز این محصول در محیط‌های کم‌نور و تاریک قابلیت کاری بهتری دارد، اما قابلیت حمل این پروژکتور به‌همراه امکان کنترل از طریق استایلوس مادون‌قرمز کارایی آن را افزایش می‌دهد، بطوریکه می‌توان از آن در کلاس‌های درس، اتاق‌های کنفرانس و حتی خانه استفاده کرد.

 

indiegogo-touchpico-android-projector-1

 

علی‌رغم برخی از محدودیت‌ها چون روشنایی و همچنین انعطاف پایین قلم استایلوس، این پروژه قادر به جمع‌آوری بودجه‌ای ۱۷۸,۰۰۰ دلاری شده که بسیار بالاتر از ۵۵,۰۰۰ دلار بودجه‌ی در نظر گرفته شده برای آن است.

نمونه‌ی تولید شده اولین محصول تاچ‌پیکو بوده و مطمئناً نسل دوم این پروژکتور قابلیت‌های بهتری خواهد داشت که می‌توان به قابلیت روشنایی بیشتر، عمر باتری بالاتر، حافظه‌ی بیشتر و پشتیبانی از قابلیت چند لمسی اشاره کرد که با وجود قرارگرفتن در یک مجموعه‌ی فشرده و قابل حمل، احتمالا مورد استقبال کاربران قرار خواهد گرفت.

TouchPico-Review--660x330

 

منبع: زومیت