پشتیبانی

 

پشتیبانی

.

.

پشتیبانی 5 ساله دموکالا

 

 

پشتیبانی پنج ساله دموکالا شامل  نمایشگرهای 3D  و محصولات نرم افزاری می شود و تنها به این دو گروه از محصولات ما اختصاص داده می شود.

که نمایشگرهای 3D  عبارتند از:

  • مجیک باکس (magic box)

  • مجیک پروداکت (magic product)

  • ویدئو مپینگ (video mapping)

  • ویترین اینترکتیو (vitrine interactive)  

  • مجیک اینتراکتیو (magic interactive)

  • استیج مجیک (Stage magic)

 

 


واحد پشتیبانی دموکالا 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

پشتیبانی از محصولات دموکالا وظیفه ماست و در این 5 سال شرکت دموکالا به درخواست ها و نیازهای مشتریان به بهترین شکل پاسخ می دهد. 

 

در سال اول از پشتیبانی خدمات با 20٪ تخیف ارائه می شود. چرا که زمان گارانتی به پایان رسیده و شرکت دموکالا نیاز می داند تا مشتریان در سال دوم از خریدشان کمتر هزینه های پشتیبانی و نگهداری را پرداخت نمایند. و بیشتر بتوانند از محصول استفاده کاربردی و اقتصادی نمایند. پشتیبانی محصولات شامل هر گونه مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری می شود که از شکستگی، مشکلات فنی، تغییرات ظاهری و تغییر تیزر های محصول می باشد. از انجایی که محصولات نمایشگر های سه بعدی به صورت هوشمند و از طریق اینترنت کنترل می شود مجموعه دموکالا در طول 24 ساعت شبانه روز در صورت وقوع مشکل در محصول خدمات حضوری و غیر حضوری خود را ارائه خواهد کرد.واحد پشتیبانی در هفت روز هفته فعال و پاسخگو شما عزیزان می باشد. در صورتی که هر گونه پرسشی جهت استفاده از محصول و در صورت بروز هر گونه مشکل می توانید از راه های ارتباطی زیر با ما تماس حاصل نمایید. پشتیبانی محصولات نرم افزاری با پنل کاربری که به صورت تیکت بوده تمام مشکلات به صورت آنلاین مرتفع خواهد شد.

 

support-demokala

.

.

Email :  service@demokala.com

tell : 02177650388

mobile : 09362463216

واحد پشتیبانی دموکالا 

همیشه در خدمت مشتریان

.

.