فیلتر شکن سایفن در خدمت دشمنان ایران

.

.

نویسنده : علیرضا عزیزی

تاریخ: ۱۳۹۵/۸/۲۹

.

.

%d9%81%db%8c%d9%84%d8%aa%d8%b1-%d8%b4%da%a9%d9%86-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d9%81%d9%86-%d8%af%d8%b1-%d8%ae%d8%af%d9%85%d8%aa-%d8%af%d8%b4%d9%85%d9%86%d8%a7%d9%86-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86

.

 .

فیلتر شکن سایفن در خدمت دشمنان ایران

گدشتن از فیلتر های داخلی و خارجی یکی از مشکلات و محدودیت های است که امروزه گریبان ایرانیان را گرفته است از یک سو دولت برای کنترل و مدیریت جامعه در راستای اهداف کشور سعی در محدود ساختن کاربران از مجموعه شبکه های اجتمایی که تبلیغات سیاسی دشمنان در آن بسیار فعال است و سایت هایی که محتوای غیر شرعی و غیر اخلاقی را در خود به نمایش می گذارد تا بتوانند در جامعه ایرانی دو دستگی اعتقادی و اجتماعی ایجاد و مدیریت نمایند.

حال از سوی دیگر تحریم های سازمان ملل و ایالت متحده آمریکا تا حدی افزایش یافته که خدماتی چون گوگل ادورس و سایت های مطالعاتی و کاربردی که متخصصان و نخبگان ایرانی نیازمند آنها بوده را فیلتر و از ورود آی پی های ایرانی جلوگیری می نمایند.

خوب به طور معمول ما ایرانیان  هم به شبکه های اجتمایی مانند فیسبوک و غیره مراجعه می نماییم و هم از خدمات گوگل ادورس و غیره بهره می بریم. در حال حاضر فیلتر شکن های بسیاری وجود دارد تا بتوانیم محدودیت های دو طرف را گذشته و از اطلاعات مورد نیاز استفاده نماییم.

چند سال است که شبکه های تلوزیونی مانند VOA ، من و تو و BBC فارسی از فیلتر شکنی قدرتمند و  همیشه متصل سخن می گویند که ایرانیان را ترقیب به استفاده لز این فیلتر شکن نمایند. به طور معمول تبلیغات سیاسی که در این شبکه ها برنامه ریزی و پیاده سازی می شود. هدفمند حرکت کرده و متاسفانه توانسته بسیاری از جوانان و کاربران شبکه های اینترنتی را وادار به استفاده از سایفون نماید.

سایفون (psiphon) در سه نسخه ویندوز، اندروید، ios ارائه شده و هر چند روزی نسبت به شرایط کاربران بروز رسانی می شود. این فیلتر شکن کاملا به میل دشمنان ایران و ایرانیان طراحی و برنامه ریزی شده است. زیرا در زمانی که شما وارد شبکه های اجنمایی مانند فیسبوک یا تویتر می شود فیلتر شکن بسیار قدرتمند و بدون هیچ قطع شدن کار می کند، حال کافی است با سایفن وارد گوگل ادورس شوید آنگاه متوجه خواهید شد که این فیلتر شکن ip شما را تغییر نداده و نمی توانید وارد گوگل ادورس شوید.

حال به نظر شما سایفون(psiphon) با چه هدفی به ایرانیان معرفی شده است.؟

 آیا این عاقلانه است که ما بانی های سایفون را (شبکه های تلوزیونی مانند VOA ، من و تو و BBC فارسی) شبکه هایی خوب و مدافعه مردم ایران بدانیم؟

چرا ما ایرانیان برای شناخت دشمنان خود تلاشی نمی کنیم؟ شاید پیش خود فکر کنید که غربی ها و اسرائیلی ها با دولت ایران دشمن هستند، اما بدانید که کاملا در اشتباه به سر می برید. زیرا غربی ها دشمن اصلی خود را مردم ایران یعنی توانایی، تفکر، ایده و تمام قابلیت های که در خاک ایران است می دانند. آنان از اینکه ما بتوانیم به مانند خودشان از امکانات و تکنولوژی های مختلف استاده کنیم کاملا ترس دارند. و همیشه بدنبال محدود ساختن ما مردم به بهانه های مختلف نموده اند.

حال وقت آن شده که آگاه شویم .