microsoft hololens

.

.

.

فناوری هولوگرافیک این بار در هولولنز مایکروسافت

.

.

فناوری هولوگرافیک این بار در هولولنز مایکروسافت توجه همگان را به خود جذب کرد. هولوگرافیک پروژه ای برای بسیاری از کمپانی های جهان بوده و است. شرکت هایی مانند اچ تی سی و سامسونگ مدت هاست به دنبال استفاده کاربردی و جذاب در محصولات خود می باشند . اما حال شاهد محصولی با نام هولولنز از شرکت مایکروسافت هستیم.

.

این تکنولوژی در واقع محتوای کامپیوتری را در فضای پیرامون هولولنز به صورت ۳ بعدی نمایش می دهد قابل به ذکر است که تصویر به وجود آمده بدون هولولنز قابل مشاهده نیست. تصویر که در محیط نمایش می شود قابلیت تاچ اسکرین و حسگر های نوری را داراست.

.

.

 

microsoft-hololens-9-808x538hololens-800x509

.

.

فناوری هولوگرافیک نیاز به محتوای خاص خود دارد که تهیه و تولید آن بسیار کاری زمان بر و پر هزینه خواهد بود.  اما مایکروسافت برای بالا بردن سطح جذابیت و ورود در برنامه توسعه و تحقیق هولولنز دست به طراحی و ساخت استودیویی بسیار مجهز که حدود ۱۰۰ دوربین در آن ماموریت تصویر برداری از شی مورد نظر را دارند راه اندازی کرده است.

در این استدیو  دوربین ها با چیدمانی خاص و الگوریتمی مشخص و برنامه ریزی شده نسبت به محیط از زوایای مختلف تصاویر شی مورد نظر را گرفته و در پایان محتوای بدست آمده یک تصویر ۳D می باشد. شایان به ذکر است که حال یک استدیو راه اندازی شده و در  آینه نسبت به فروش هولولنز آفزایش می یابد. این استدیو بسیار مجهز بوده و در آینده بهینه تر هم خواهد شد.

.

.

 hololens

 

.

.

به طور مثال تصور کنید شما می خواهید یک پیراهن و شلوار را  آنلاین خریداری نمایید، هولولنز در تصمیم گیری به شما کمک می کند و  با به تصویر در آوردن پیراهن و شلوار که به صورت تصاویر ۲D از مدل و پوشیدن آن به نمایش می گذارد. ، HoloLens اجازه خواهد داد که شما به صورتی یک ویدیو هولوگرامی را مشاهده کنید.

.

مایکروسافت اعلام کرده است که جزئیات بیشتری از این فن آوری در اواخر تابستان اعلام خواهد کرد.

.

.

.

 

hololens